11 klasė

Vienuolikta klasė labai panaši į penktą klasę: lengviau, ramiau, sutelkčiau.

Literatūros klasika papildo klasės nuotaiką. Literatūros kūrinius, poeziją renkasi mokytojas kartu su mokiniais. Rašomi referatai apie rašytojus, mokslininkus, visuomenės veikėjus. 

Tai lyg įžanga į dvyliktą – baigiamąją klasę.

Baigus šią klasę jau laikomi abitūros egzaminai. Tvarka, glaustumas, konkretumas nuspalvins šią baigiamąją klasę. Užduotys pateikiamos konkrečiai ir tiksliai nusakant, apie ką bus kalbama ir ko reikalaujama. Apžvelgiama visi dvylika kalbos mokymosi metų.

Skaitomi įvairūs literatūros kūriniai pagal poreikius. Kuriamas metų darbas (pasirinktinai) – projektas pasirinkta tema, pvz.: žmogaus pomėgiai. Kokių pomėgių yra? Kokie žmonių laisvalaikio pomėgiai kitose šalyse ir kokie Lietuvoje? Kaip pomėgiai įtakoja žmogaus vystymąsi, veiklą? Kaip jie puoselėjami? Projektas apima diskusijas ir konkretų meninį-vizualų vaizdą, pvz. išdrožinėtą indų rinkinį, nupieštą paveikslą, iš vilnos veltą drabužį ar įrištą knygą.

Vis labiau gilinamasi į užsienio kalbos mažiausias detales, pavyzdžiui, gramatikos artikelių vartojimo subtilybės, intonacijos vingrybės, kitaip tariant, konkrečios kalbos individualumo, savitumo ir unikalumo išraiškos.

Geba mokytis savarankiškai. Teisingai ir atsakingai pasirinkti. Mąstymas moksliškas, užduočių sprendimas kūrybiškas. Įkvepia asmenybių biografijos žymūs šiuolaikiniai / amžininkai mokslininkai ir menininkai.