MAITINIMAS

KVIEČIAME  Į MOKYKLOS VALGYKLĄ


Mūsų valgyklos darbuotojos stengiasi, kad maistas ne tik atitiktų reikalavimus mokykloms, bet ir būtų skanus, įvairus, sveikas.

Valgyklos vedėja Virginija dalinasi, kad valgykloje maisto gamybos procese vadovaujamasi svarbiausiais sveikos mitybos principais:

  1. Stengiamasi pagaminti maistingą, įvairų, dažniau augalinį nei gyvulinės kilmės maistą.
  2. Kelis kartus per dieną mokiniai valgo viso grūdo grūdinius produktus (duona, košės, makaronai, granola su įvairiomis nesmulkintomis sėklomis).
  3. Kiekvieną dieną pateikiami įvairūs švieži vaisiai ir daržovės, salotos ir užkandžiai pietums.
  4. Viena pagrindinių valgyklos užduočių – riebalų vartojimo mažinamas. Gyvuliniai riebalai, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, keičiami augaliniais aliejais, alyvuogių aliejumi. Raudona mėsa, t.y. kiauliena, jautiena gaminama kartą per savaitę, ji keičiama balta mėsa – paukštiena ar žuvimi, taip pat ankštinėmis daržovėmis. Iš pastarųjų gaminami daržovių troškiniai – kasdien skirtingi.
  5. Gamyboje naudojami tik kokybiški pieno produktai: natūralus jogurtas, rūgpienis ir kefyras, varškė naudojama tik 9 proc. riebumo, o sviestas – 82 proc., kuris dažniausiai pateikiamas lydytas. 
  6. Siūlomi produktai ir gėrimai, turintys mažai cukraus, arbatos ir sultys nesaldinamos, mažinamas cukraus kiekis desertuose.
  7. Gaminamas nesūrus maistas, naudojama druska su jodu. Suteikiama galimybė į patiekalą asmeniškai pridėti jos papildomai.

Tad kviečiame mokyklos bendruomenės narius pasistiprinti mokyklos valgykloje.

Visų pusryčiaujančių tėvelių ir svečių laukiame nuo 10:00 iki 10:50 val., o norinčių papietauti – nuo 13:00. iki 15:30 val.


Valgykloje galite užsisakyti išsinešimui juodos arba šviesios duonos, kibinų, virtinukų. Užsakymai laukiami [email protected] arba pačioje valgykloje.


Atsiskaitymas valgykloje – mokyklos kortele, kurią galite įsigyti raštinėje (I a.).