Kaip ir kasmet, artėjanti gegužė žymį mokyklos bendruomenei svarbų renginį – mokyklos Pavasario mugę. Tai renginys, kuomet bendromis jėgomis sukuriame nuostabią popietę vieni kitiems: prekiaujame savo gamintais rankdarbiais, sodinukais, maisto gaminiais, teikiame paslaugas, organizuojame pramogas ir linksmybes. 

Kasmet galime matyti ne tik individualių žmonių pastangas, tačiau ir kiekvienos klasės ar jos tėvelių indėlį į šventę. Mugės metu kiekviena klasė nutaria, kokiu būdu norėtų sudalyvauti renginyje: ar organizuoti stalo žaidimų erdvę (2024 m. 12 klasė), ar lietuvių liaudies folklorinių šokių pamoką pravesti (2024 m. 10 klasė), kurti spaudos kioską (2024 m. 7 klasė), galbūt net organizuoti visą mugę (2024 m. 8 klasė). Visi po mažą dalelę sudėję gegužės 1 dieną džiaugiamės susiburdami ir praleisdami popietę kartu. 

Kai kurios tradicijos mugėje tęsiasi jau nuo pat pirmųjų mugės metų. Viena jų – pirmos klasės tėvelių organizuojama kavinė. Štai keletas įspūdžių iš praėjusių metų pirmokų tėvelių organizuotos itališkos kavinės „Nykštukai Italijoje“: 

Antrokės Rūtos mama Patricija dalijasi patirtais įspūdžiais: ,,Mugės dieną ne tik išmokau tikslų pasta bolognese padažo receptą, bet ir supratau, kokia jėga slypi komandiniame darbe. Užduočių buvo labai daug, o pirmų kartų irgi ne vienas. Bet tai, kaip mes su visu tuo susitvarkėme kiekviename žingsnyje padėdami vienas kitam – nerealu. Fantastiškas jausmas žinoti, kad galėjau būti viso to darbo dalis!“ 

Viliaus mama Agnė paklausta apie Pavasario mugę, atsakė trumpai ir džiugiai: ,,Šventė buvo nuostabi! Tai labai šiltas ir nuotaikingas laikas, galimybė įgyti naujų įgūdžių. O kad tėveliams būtų dar džiaugsmingiau darbuotis ir rinkti paramą mokyklai, prie jų prisijungė ir patys pirmokai. Jie šoko, dainavo, deklamavo ir net visus prisijungusius Mugės dalyvius mokė žaisti itališką žaidimą ,,Giro giro tondo“. 

Nuotraukų autorius Raimondas Kreivaitis

Dar viena išskirtinė tradicija mugėje yra speciali mugės valiuta „galionai“. Kiekvienas atvykęs turi žygiuoti tiesiai į specialiai mugei antrokų sukurtą banką, kuriame išsikeičia mums visiems gerai pažįstamus eurus į galionus. Galionas padeda ne tik pajausti dienos išskirtinumą, tačiau padeda moksleiviams mokytis įsivertinti piniginę vertę, skaičiuoti, parduoti savas prekes tam, kad vėliau uždirbtus galionus galėtų išleisti kituose stenduose. 

Visos surinktos lėšos yra skirtos mokyklos gerovei. Todėl labai džiaugiamės kiekvienu prekiaujančiu, perkančiu, vedančių veiklą, dalyvaujančiu bendruomenės nariu, nes kiekvieno indėlis yra labai svarbus, kuriantis ir stiprinantis mūsų mokyklos bendruomenę! 

Pabaigai norime pasidalinti, kaip buvimas aktyviu Kauno Valdorfo mokyklos  bendruomenės nariu gali auginti ir puoselėti mus, mokytojus ir mokyklos darbuotojus, mokinius ir tėvelius! 

Savo mintimis dalijasi Olesė Kekienė – menininkė, aprangos dizainerė, mama: 

„Kai tik pasirinkome Valdorfo pedagogiką savo vaikų ugdymui supratome, kad ir patys norime mokytis, augti drauge su vaikais, geriau juos suprasti ir atliepti. Mūsų šeimoje bendrystė, tarpusavio supratimas, pagalba, palaikymas yra vienos pamatinių vertybių. Būti atviriems, žingeidiems, tikriems labai svarbu. Tad kai atėjome į Kauno Valdorfo mokyklą pajutome, kad ji kuriama tokiu pat pagrindu kaip ir mes bendraujame šeimoje.
Po vieno iš susirinkimų dėl mokyklos gerovės, kuriame dalyvavo dauguma mokytojų, vėlai po darbo valandų – grįžau namo ir vyrui pasakiau: turime eiti drauge ir padėti kuo galime, negali mokytojai ugdyti ir daryti viską ko reikia mūsų vaikų gerovei, turime prisidėti kaip tėvai ir aktyviai kurti drauge – nes nėra „kitų”, mokykla esame mes. Turime prisidėti savo žiniomis, gebomis – kas ką gali, kad mokykla klestėtų taip kaip klęsti pedagogika ir mokymas savuoju turiniu.
Tad bendruomeniškumas mūsų šeimai yra eliminuoti sąvoką „kiti”. Mes vienyje, visi drauge. Ir įvairovėje kuriame vieną visumą. Atsakomybė, valia ir tiesiog atėjimas, prisidėjimas yra labai svarbus.

Mokyklai skiriu daug savo laiko nes galiu tai padaryti atsižvelgiant į lankstų darbo grafiką, bet ir dėl to, kad man labai rūpi aplinka kurioje mano vaikai auga. Augant vaikams pamilau jų bendraklasius, mokytojus, kolegas, visus kurie kuria mokyklą. Prasmingas ugdymas iš kurio mokausi kasdien, požiūris į vaiką. Todėl turėdama savas gebas ir kompetencijas nešu jas į mokyklą, prisidedu kur ir kiek galiu. Nes kai ką nors padarai, nors truputį, pavyksta – eini pro šalį vėliau ir širdis ramesnė. Matai kai bendruomenė tuo naudojasi, kažkas gero įvyksta – prasmė visada medum tepa širdį.
Mūsų šeimai labai svarbi mokykla, tai mūsų bendruomenė, čia mūsų vadinamas „kaimas”, mūsų gentis. Todėl esam kaip galim. O dažnai pasirodo jog galime daug.“

Savo mintimis apie bendruomeniškumo reikšmę šeimai, aktyvų dalyvavimą mokyklos veiklose bei to svarbą dalijasi mama Raminta Plečkaitienė: 

„Bendruomeniškumas, mūsų šeimos nuomone, yra gebėjimas kurti ir palaikyti stiprius ryšius: pasitikėjimas mokyklos veiklos svarba, pagalba vieni kitiems, kuriant geresnę aplinką. Mokyklai skiriu savo laiką ir energiją, nes tikiu, kad aktyviai dalyvaudama mokyklos gyvenime galiu prisidėti prie savo vaikų ugdymo ir gerovės. Man svarbu, kad mano vaikai matytų tėvus ne tik namie, bet ir mokykloje, kur jie praleidžia didžiąją savo dienos dalį. Mokykla yra vieta, kur mes visi kartu siekiame bendrų tikslų ir padedame vieni kitiems. Toks bendruomeniškumas moko vaikus empatijos, bendradarbiavimo, atsakomybių ir pagarbos vienas kitam. Labai džiaugiuosi, kad būtent šioje mokykloje mano vaikų gyvenimas nesibaigia ties paskutinės pamokos skambučiu, jie noriai dalyvauja ir įsitraukia į užklasines veiklas. Mokykla – tai vieta, kur vaikai ugdosi ir tobulėja ne tik akademiškai, bet ir kaip asmenybės. Vaikams suteikiama galimybė bendrauti su kitais vaikais, mokytis bendradarbiavimo ir spręsti įvairias socialines situacijas.“ 

Laukiame visų bendruomenės narių gegužės 1 d. 11 – 15 val. Kauno Valdorfo mokyklos Pavasario mugėje!