Pamenate? 🙂 2016 m. Kauno Valdorfo mokyklos miuziklas. Filmuke skamba daina „Devynios baltos upės“, m. ir ž. A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.
Kaip mokykloje pastatyti miuziklą?
Ogi visai paprastai. Tiesiog reikia:
- I – XI klasės moksleivių,
- darbščių mokytojų,
- istorijos, kuri patiktų vaikams,
- šiek tiek kūrybiškumo,
- be galo daug kantrybės.
Kodėl mokyklai reikalingas miuziklas arba muzikinis spektaklis? Todėl, kad tai:
- stiprina mokyklos bendruomenę,
- moko vaikus gyventi bendruomenėje ir ja pasitikėti,
- skatina kūrybiškumą,
- padeda moksleiviams atrasti savo gabumus ir silpnąsias vietas,
- augina moksleivių pasitikėjimą savimi,
- lavina mokinių muzikinius, šokio ir aktorinius gebėjimus.
Kaip miuziklas atsiranda?
Viskas prasideda nuo istorijos. Stebėdama būsimą aštuntąją klasę muzikos, šokio ir teatro mokytojai ieško istorijos. Kodėl būtent aštuntoji klasė? 14-15 metų mokiniai išgyvena paauglystės periodą. Valdorfo pedagogika rekomenduoja šiuo asmenybės raidos periodu vaikams prisiliesti prie dramos. Personažų dramos išgyvenimas moksleiviams padeda lengviau praeiti paauglystės chaosą.
Pasirinkus istoriją rašomas libretas ir po truputį gimsta muzika. Ypatingai skatinama ir pageidaujama moksleivių kūryba. Vienam miuziklui sukuriama / parenkama apie 10 muzikinių kūrinių ir prasideda repeticijos. Solistai ir muzikantai renkami iš vyresniųjų klasių – labiausiai iš 8 klasės. Orkestras, solistai, šokėjų grupės atskirai repetuoja kartą per savaitę. Antrajame mokslo metų pusmetyje darbas vyksta bendrose repeticijose, kuomet numeriai apjungiami ir gimsta spalvingas muzikos ir teatro pasaulis.
Mokykloje jau tapo tradicija, kad I – III klasės moksleiviai miuziklą puošia šokiu, IV – VI – dainuoja chore, VII – šoka, VIII tampa solistais ir pagrindiniais aktoriais, IX – XI prisideda muzikavimu, šokiu, dekoracijų, plakatų, lankstinukų gaminimu.
Mokyklos orkestre kol kas turime 3 elektrines gitaras, bosą, violončelę, būgnus, sintezatorių, 2 smuikus, fleitą ir saksofoną. Chore dainuoja virš 60 mokinių. Viso scenoje premjeroje pasirodo apie mokinių.
Miuziklas – labai gyvas ir judrus ,,organizmas” – niekada negali žinoti, kokia bus atomazga. Bet gali būti tikras, kad po pasirodymo visada laukia didelis džiaugsmo pliūpsnis, kuris be galo vienija moksleivius, mokytojus ir tėvelius…
Taip mes kuriame savo Mokykloje…