Kauno Valdorfo mokykla 2014 metais įsijungė į Projektą „Vieno kvadratinio metro sodininkavimas“. Šis projektas apima tris gamtos pažinimo lygmenis – pažintinį, emocinį ir asmeninę žmogaus veiklą.
Šeštokai jau rugsėjį per pamokas susipažinę su vaistažoliniais augalais bei juos pasirinktinai aprašę ir iliustravę savo darbuose „Prieskoniniai, vaistažoliniai augalai“, vėliau žinias pagilino skautiškoje stovykloje „Pas Joną Dragūną“. Mokiniai įveikė daugiau nei 20 km, susipažino su Lietuvos Ukmergės rajono augmenija bei dauguma surado savo aprašytus vaistažolinius augalus. Vėliau sugrįžę vėl į mokyklos suolą, sukūrė bei pasiūlė įvairias idėjas žaliosios mokyklos erdvei. Suradus bendros vizijos paveikslą, mokiniai ėmėsi darbo. Jau spalio pirmosiomis dienomis šeštokai įgyvendino projekto pirmąjį etapą- paruošė vaistažolinių augalų sodinimui dirvožemį, t.y. mokyklos vidinėje aikštelėje suformavo vidurinį „žemių ratą“ kur papildomai buvo suvežti pernykščiai metų lapai pirmam sluoksniui ir „geroji“ jau kompostuota žemė viršutiniam sluoksniui. Dirbo ir su kastuvais, ir su karučiu, ir su geltonosiomis pirštinėmis, ir su puikia nuotaika. Iki pirmųjų šalnų šeštokai pasodino savo aprašytus augalus: melisa, mėta, raudonėlis, čiobrelis, jonažolė, juozažolė, kraujalakė ir kt. Mokiniai stebėjo augalų „žiemojimo“ laiką ir laukė kaip jų pasodinti augalai atgimė pavasarį. Per lapkričio mėnesį mokiniai, kuruojami mokytojos Kristinos, suformavo „antrąjį ratą“, kuriame buvo sugrėbti ir palikti kompostuotis rudenį nukritę medžių lapai.Pavasarį antrame rate buvo sodinami augalai. Čia prisijungė ir kitos klasės, kurioms kvadratiniai sodininkavimo metrai buvo atskirti dekoratyviomis medžio detalėmis. Dėkojame VŠĮ „Rūpi“, kuri suteikė paramą augalų sėklytėmis.
Šioje erdvėje galės visi ugdytiniai kasmet stebi augimo procesą, augalų dygimo, žydėjimo bei vaisiaus brandinimo tarpsnius, vėliau nagrinėja augalų sandarą bei mokysi kurti ir prižiūrėti žaliąją erdvę mokyklos teritorijoje.