2019 M. BIRŽELIO 12 D.

Sveiki mielieji valdorfiečiai,

Žinome, kad nekantraujate, todėl pristatome įsikėlimo į Vydūno mokyklą planą su terminais ir reikalingo finansavimo paskaičiavimu:

I etapas: Tik darželio (3 grupės) persikraustymas į A korpuso 1 aukštą. Terminas – iki 2019 09 01 d. Reikalinga lėšų suma – iki 50 000 EUR (turime 40 000 Eur + o likusius 10 000 Eur planuojame gauti iš stojamųjų naujokų mokesčių + mokesčio už mokslą + paskolos).

II etapas: Visų mokyklos klasių + valgyklos įrengimas ir iškraustymas į A korpuso 2 ir 3 aukštus, B ir C korpusus. Terminas – netikslus, nes dar neturime lėšų. Planuojamas per 2019 – 2020 mokslo metus. Reikalingos lėšos 150 000 EUR, iš kurių apie 65 000 Eur šildymo sistemai. Taip pat valgyklos perkėlimas – apie 20 000 Eur. Planuojami lėšų šaltiniai – paskolos + tėvų įmokos už mokslą.

Šiame etape terminas priklauso nuo šildymo sistemos įrengimo. Planas A – gauname lėšas šildymo sistemai dabar – įsikurti galime iki šildymo sezono pradžios. Visiems naudinga ir patrauklu kraustytis kuo greičiau, todėl kviečiame prisidėti prie finansavimo paieškos aktyviau. 🙂 Papildomas lėšų skolinimasis iš bendruomenės narių. Tai turėtų būti stambesnės paskolos iš tų, kas palaiko idėją auginti mokyklą ir gali skolinti 3 – 7 metų terminui be palūkanų arba tik su minimaliomis palūkanomis. Deramės su banku dėl paskolos remontui.
Planas B – nepasileidus šildymo sistemos iki spalio, tik darželio patalpas šildome oras – oras prietaisais, likusias mokyklos patalpas tvarkome palaipsniui ir kraustomės pagal galimybes per rudens, žiemos ar pavasario atostogas.
Tikslesnis darbų sąrašas bus vėliau.

III etapas: sporto ir aktų salių įrengimas. Terminas – iki 2020 09 01. Lėšų poreikis 60 000 EUR. Finansavimo šaltiniai – fondai + parama. Sąmatos ruošiamos, finansavimo paieška pradėta. Užmegzti ryšiai su Valdorfo iniciatyvas remiančiais fondais Vokietijoje, gauti klausimynai, ruošiami dokumentai. Yra įmonių, norinčių nuomotis sporto salę ir galinčių prisidėti prie jos remonto. Vyksta derybos. Kuo greičiau galėsime įrengti sales, tuo greičiau galėsime gauti papildomų pajamų už nuomą.

IV etapas: D ir E korpusų įrengimas. Terminas 2020 09 – 2023 09. Lėšų poreikis – 300 000 Eur. Finansavimo šaltiniai – visi, t.y. tėvų įnašai (didėjantys dėl didėjančio mokinių skaičiaus), parama, fondai. Tai labiausiai apleisti ir daugiausiai investicijų reikalaujantys korpusai. Juos įrenginėsime palaipsniui, pakopomis ir kraustysimės etapais. Klasės bus įrenginėjamos pagal Valdorfo architektūros reikalavimus, mūsų norus ir vizijas. Perkrausčius visas klases į D ir E korpusus atsilaisvina nuomai korpuso A 2 ir 3 aukštai bei B korpusas.

V etapas: pastato išorės rekonstrukcija, šildymas ir apdaila. Terminai kol kas nenumatyti. Finansavimo šaltinių nėra, sąmatos neskaičiuotos. Architektų grupė kuria koncepsiją ir vizualizaciją.